Kokkuvõte – August 2018

August tuli investeerimise mõttes väga vaikne kuu. Ei teinud ühtegi investeeringut, keegi ei maksnud dividende ja ainus sissetulek tuli ühisrahastusest. Seetõttu ka aasta kõige nõrgem tulemus.

Portfelli sai (aktiivselt) lisatud:

Investeerimisportfell: 1500€
FIT: 150€

Tootlus 2018: 27.59% (-3.53%)
Ajalooline tootlus: 12.36% (-0.19%)

2018_08_portfell

Sissetulekuks kujunes 69€, mis tekkis 5 erinevast allikast. Kui jätta välja LHV raha hoiustamise intressi, siis raha tuli ainult ühisrahastuse portaalidest – Mintos, Robo.cash, Bondora ja Crowdestor.

2018_08_sissetulek

Mõtted

Mintos

Intressid: 49,92
Portfell: 4436,35€
Ajalooline tootlus: 16,88%
MoM: 14,21%

  • Kuu alguses sai pisut aktiivsemalt järelturul tegutsetud ja väikese soodustusega laene ostetud, mille YTM jäi 11-12% kanti. Automaatpakkujad pole juba kuid mulle sobivaid laene kätte saanud ja esmaturult käsitsi pole samuti midagi head leidnud. Järelturult soodustusega 9-10% laenude ostmise strateegia toob kaasa selle, et augustis tootlus paistab väga kena (14%+), aga see on järgmiste kuude arvelt, kuna nüüd on portfellis madala intressiga laenud.
  • Sama strateegiat on kasutama hakanud paljud ja kuu lõpus ei leidnud ka järelturult enam midagi mõistliku. Olen endale truuks jäänud ja alla 11% ühisrahastuses ei investeeri. Seetõttu on raha kontol pisut seisma jäänud. Praegu võtan seda rahulikult ja kui raha liiga palju üle jääb, siis kannan raha portaalist välja. Investeerimisega on üldiselt nii, et uued võimalused tekivad pidevalt juurde ja ei tasu ühte investeeringusse ära armuda ning kvaliteeti ohverdada lihtsalt sellepärast, et oled sinna juba investeerinud.
  • Kuu lõpus on juba Lendo, Capital Service ja Mozipo laenud üle 11% kenasti esmaturul olemas. Investeerin sinna väiksel määral, kuid mulle on Mintos jätkusuutlik, kui ka Creditstar, Aasa ja Mogo sellega kaasa tulevad.

Bondora

Intressid: 9,32€
Portfell: 0,85€
Ajalooline tootlus: 5,60%
MoM: 461,20%

  • Üks laen taastus ära, mis koheselt ka ära osteti. Kuna olin selle enda jaoks maha kandnud, siis kajastub kogu laen tuluna.
  • Kandsin portaalist 97€ välja
  • Portaali on jäänud 15 punast laenu ja mõned sendid.
  • Edaspidi kajastan Bondorat vaid siis, kui seal on midagi põnevat toimunud

Robo Cash

Intressid: 3,53€
Portfell: 623,14€
Ajalooline tootlus: 11,38%
MoM: 6,92%

  • Eelmine kuu lisatud 300€ said ära investeeritud alles 2-3 nädala jooksul. See näitab, et Robo.cash platvorm on küllaltki väike ja cash drag suur (laene on vähem kui investorite raha). Kuna raha seisis pikalt kontol, siis mõjutas see negatiivselt ka tootlust. See on aga ajutine, sest praeguseks on kogu raha kenasti ära investeeritud.

Aktsiad

  • Seekord võtan kõik aktsiad kokku ühe punkti alla, kuna midagi põnevat ei toimunud.
  • Kuu kokkuvõttes olid tõusjateks SSW ja USA turgu jälgiv VYM ETF. Kõik ülejäänud aktsiad ja fondid langesid vähesel määral. Langus on marginaalne ja selle võib panna kaubandussõja ebakindluse arvele (välja arvatud Tallinna Kaubamaja, see lihtsalt langeb pidevalt 🙂 )

 

Advertisements

4 kommentaari “Kokkuvõte – August 2018

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s