Kokkuvõte – September 2018

Finantsilises mõttes tundus september üpris paigal sammumise kuuna. Üks päev plussis, teine päev miinuses ja nii päevast päeva. Numbreid kokku lüües aga punased seekord võitsid. Seitsmest aktsiapositsioonist lõpetas kuu rohelises vaid üks.

Portfelli sai (aktiivselt) lisatud:

Investeerimisportfell: 1500€
FIT: 150€

Tootlus 2018: 21.20% (-6.39%)
Ajalooline tootlus: 10.68% (-1.68%)

201809_portfell

Sissetulekuks kujunes 98€, mis tekkis 6 erinevast allikast. Suuremad allikad olid Mintos ja Inbanki intressimakse. Ülejäänud olid alla 10€ sissetulekud. LHV kuvab ka ootel dividende mitmelt ETF-lt, aga kuna kuu lõpuks pole need veel kontole jõudnud, siis lähevad nad arvesse järgmisel kuul.

201809_sissetulek

Mõtted

Mintos

Intressid: 48,41€
Portfell: 4484,60€
Ajalooline tootlus: 16,70%
MoM: 14,07%

 • Kuine XIRR üle 14% oli mõnevõrra üllatav. Ei olnud haruldane juhus, kui hommikul sisse logides, oli kontol üle 100€ vaba raha (2-3% Mintose portfellist). Kuigi päeva jooksul sai raha enamasti laenudesse ära paigutatud, siis hetkel lähevad välja vaid 11-12% intressiga laenud. Ei ole oma kvaliteedikriteeriume alla lasknud ja sisse võtnud väikseid või uusi laenukontoreid nagu Varks jms. Enda jaoks suurema riskiga laenuandjad nagu Lendo, Mozipo ja Capital Service osakaalud on samuti pideva kontrolli all.
 • Tundub, et seekord on surve intresse alandada läbi saanud ja intressid on isegi mõnevõrra tõusnud. Siiski 12% laen on hetkel minu kriteeriumite puhul küllaltki haruldus.

Bondora

Intressid: 0,24€
Portfell: 1,09€
Ajalooline tootlus: 5,64%

 • Septembris tuli Bondora välja huvitava uudisega, et järelturul saab edaspidi tegutseda vaid juhul, kui nõustutakse riski- ja ohudokumentidega. Seni on võimalik kõik laenud müüa Go & Grow tootele. Seni ma oma laene Go & Grow’le müüa ei saanud, sest mu laenud talle millegipärast ei sobinud. Mõtlesin, et äkki muudeti tingimusi ja nüüd on see võimalik. Kahjuks aga nägin sama veateadet. Võtsin igaks juhuks klienditeenindusega ühendust ja sain huvitava info – väidetavalt pole võimalik Go & Grow’le laene müüa, kui järelturul on müüdud üle 10% portfellist. Nii, et kes pole veel oma portfelli likvideerima hakanud, aga kavatseb seda teha, siis tasub sellega arvestada.

Robo Cash

Intressid: 8,00€
Portfell: 631,15€
Ajalooline tootlus: 12,46%
MoM: 16,81%

 • Positiivne on see, et paljud laenud osteti tagasi ja sain oma intressi kätte
 • Negatiivne on see, et tagasitulnud raha ei taha uuesti välja minna ja üle poole portfellist seisab niisama kontol.

Seaspan (SSW)

 • Deutsche Bank analüütikud alandasid hinnasihi $14 pealt $9 peale, mille tulemusena aktsia langes ligi 15 protsenti $8 hinna kanti. Ise leian, et ettevõttega pole midagi lahti ja pigem finantsiliselt läheb seis iga kvartal paremaks, seetõttu ostsin aktsiaid juurde: 300tk hinnaga $8.02 ja maksin selle eest $20.16 teenustasusid.

Macy’s (M)

 • Tegin uue ostu: 60 Macy’s aktsiat hinnaga $35.52 (teenustasud $19.19).
 • Aktsia sattus mu radarile tänu LHV foorumile
 • Macy’s on suur kaubanduskeskuste kett USAs. Piltlikult võib paralleele tõmmata meie Kaubamaja või Stockmanniga. Viimaste aastatega on sellised ärid kõvasti pihta saanud kartuste pärast, et Amazon võtab nende äri üle.
 • Kuigi viimases kvartalis suutis ettevõte lüüa analüütikute hinnanguid, siis aktsia reageeris tugeva langusega.
 • Võtsin endale ekstra päeva, et ettevõtte finantsseisust aru saada. Läksin aruannetega tagasi kuni 2007 aastani. Lühikokkuvõte on see, et kuigi käive on viimased 3 aastat langenud, siis tegemist on endiselt tugevalt kasumliku ettevõttega, millel on mitmeid ideid, kuidas müügimahtu taas suurendada.
 • Minu puhul tegemist ei ole investeerimisega. Kavatsen positsiooni maha müüa, kui hinnasilt jõuab taas $40 kanti, seega ostsin aktsia kauplemise eesmärgil.

Olainfarm (OLF1R)

 • Olainfarmiga sattusin tõelisse võimuvõitlusesse. Vastastikused süüdistused päädisid nõukogu väljavahetamisega. See kõik ei mõju aktsia hinnale hästi ja kisub seda aina allapoole

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s