Kokkuvõte – november 2018

Pro tip säästmiseks – võta osa movembrist ja hoia kokku habeajamise kulust!

Finantsiliselt oli november täitsa hea kuu. Portfell kasvas passiivselt üle 500€. Aktsiatest kosusid või jäid vähemalt samale tasemele kõik investeeringud, välja arvatud Kaubamaja, mis järjekindlalt iga kuu allapoole liigub ja seda juba 5. kuud järjest.

Portfelli sai lisatud:

 • Investeerimisportfell: 1500€
 • FIT: 150€

Tootlus 2018: 20.81% (+0.24%)
Ajalooline tootlus: 11.66% (+0.64%)

Sissetulekuks kogunes 467€, millest enamus tekkis SSW aktsia müügist. Oma lisa andsid ka ühisrahastused.

Mõtted

Mintos

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/dzgrhk

Intressid: 56.27€
Portfell: 6584.60€
Ajalooline tootlus: 15.91%
MoM: 11.05%

 • Uut raha ei lisanud ja lasin olemasoleval ringi keerelda. Tulemuseks üsna hästi tänast pilti kirjeldav 11% tootlust
 • Mogo käivitas taas oma tagasiostu kampaania, mis kohati ostis minult päevas ligi 10% portfellist tagasi. Reinvesteerisin tagasi Mogosse, ID Finance ja Creditstar laenudesse, mille tulemusena Mogo osakaal langes 40-45% kanti portfellist.
 • Creditstar tõi turule oma 12% Eesti laenud. Ostan neid, kuni Creditstar moodustab portfellist ~15%

Robo Cash

Intressid: 7.28€
Portfell: 1643.70€
Ajalooline tootlus: 9.88%
MoM: 5.55%

 • Arvestades, et eelmine kuu suurendasin portfelli enam kui kaks korda, siis oleks oodanud intresse 15€ kanti. Küllap ostetakse nad järgmine kuu BuyBack raames tagasi.
 • Lõpuks suudeti turule tuua ka Venemaa laenuandja laenud. Sellega peaks vähemalt Robo.cash esindajate sõnul cash dragi ja laenude nappuse probleemid kaduma.
 • Eelmise uudise valguses otsustati aga langetada kogu platvormi intressid 14%-lt 12%-le. Eks seda oli ka oodata, et platvormi kasvades liigutakse keskmise ja madala intressi suunas. 12% on mulle endiselt atraktiivne tootlus.

Crowdestor

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/r2lbg6

Intressid: 4.50€
Portfell: 718€
Ajalooline tootlus: 13.47%
MoM: 15.41%

 • Crowdestori pean ma oma portfelli üheks riskantsemaks investeeringuks. Algselt oli ta mulle nagu kasiinopanus – kui joppab, siis teenin 18% tootlust. Kui ei vea, siis kaotan max 1% oma portfellist. Nüüd aga lisanduvad projektid meeldivad mulle aina enam ja otsustasin veel ühte projekti investeerida.
 • Kõigepealt oli võimalus investeerida INCH² ettevõttesse. Ettevõte kavatseb laieneda ja vajab selleks rahasüsti. Investoritele pakutakse 17% tootlust + kuni 5% kui ületatakse püstitatud eesmärgid. Otsustasin siia mitte investeerida, kuna ma ei mõista, kuidas moemaailm toimib; ma ei saanud aru, mis vahenditest laen tagasi makstakse ja kogu dokumentatsioon oli läti keelne.
 • Küll aga meeldis mulle rohkem järgmine projekt – restaurant The Catch. Kogenud läti seltskond kavatseb avada Jaapani kalarestorani Berliinis. Selleks soovitakse saada 100 000€ 18 kuuks intressiga 18% aastas. Kuna sellised restoranid on tänapäeval väga populaarsed ja seltskonnal piisavalt kogemust, siis otsustasin siia investeerida 400€.
 • Muideks Crowdestorist ja sarnasest restoranist Riias, saab lugeda rohkem siit – https://financiallyfree.eu/crowdestor-review-meeting-team-riga/

Aktsiad ja fondid

 • Seaspan aktsia oli jälle küllaltki kõrgele tõusnud ja otsustasin septembris ostetud 300 aktsiat maha müüa. Septembris ostsin 300 aktsiat hinnaga $8.02 ja maksin tehingutasudeks $20.16. Novembris müüsin needsamad 300 aktsiat hinnaga $9.62 ja maksin tehingutasudeks $21.17. Tehingu pealt teenisin $438.67
 • Kõik ülejäänud aktsiad ja aktsiafondid taastusid pisut (~5%), kui Kaubamaja arvestamata jätta

Võlakirjad

 • Võtsin endale 2 LHV 6% võlakirja juurde. Kuigi suudan mujalt suuremat tootlust teenida, siis annab LHV mulle kindlustunnet homse ees juurde. Heitsin kiire pilgu oma aktsiainvesteeringutele. Kui dividendid ja kauplemise arvestamata jätta, siis on nad terve aasta samal kohal tatsunud. Sellises keskkonnas on ka 6% liha. Kriisis oleks see aga lausa luksus.
 • Märkamatult on mul tekkinud lausa 5 erinevat võlakirja, mis moodustavad 26% minu portfellist. Eks aeg näitab, kas see on hea või halb.

2 kommentaari “Kokkuvõte – november 2018

  1. Üle-eelmise kuu lõpus sai olemasolevale 600 eurole 1000 eurot lisatud. Enamus sellest pole veel tagasi tulnud. See mõjub tootlusele halvasti. Hetkel näitab portaal, et mul on kogunenud, kuid välja maksmata ligi 17€ intresse. Kui need kõik ära tulevad, siis peaks ajalooline tootlus tagasi 11+ protsendi kanti minema.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s