Kokkuvõte – veebruar 2019

Esmakordselt ei jõudnud kuuaruande 1. kuupäeval ära postitada, aga hetkel käed-jalad nii palju tööd täis, et tuleb ka öötundide arvelt pisut näpistada. Täpsemalt juba allpool.

Portfelli sai lisatud:

 • Investeerimisportfell: 2000€
 • FIT: 683€

Tootlus 2019: 17.24%
Ajalooline tootlus: 9.86%

Portfell kasvas veebruaris 37 559€ pealt 39 514€ peale ehk 1955€. Seega passiivselt langes pisut. Üldiselt oli veebruar investeerimise osas väga vaikne. Ühtegi aktsia või võlakirja ostu ei teinud, intresse ja dividende ei saanud ja ainsad tuluallikad oli LHV pangahoiuse intress ja ühisrahastuse platvormid.

Mõtted

Mintos

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/dzgrhk

Intressid: 59.73€
Portfell: 7177.37€
Ajalooline tootlus: 14.28%
MoM: 11.51%

 • Suuri uudiseid pole olnud ja portfell tõi oma tänase tavapärase 11.5% tootluse
 • Olen viimasel ajal rohkem Mogo laene (11-12%, EE, LV, LT, LTV<60%, Current,<45m) portfelli võtnud ja Mogo osakaal portfellist on tõusnud taas 50% lähedale.
 • Üldiselt täna pole probleemi 11-12% tootlusega sobivate laenude leidmisel.

Robo Cash

Intressid: 18.91€
Portfell: 1702.45€
Ajalooline tootlus: 12.33%
MoM: 15.67%

 • Kolmandat kuud järjest näitab Robo Cash XIRR-ks 15%+ numbrit. Portaal ise näitab hetkel kaalutud keskmiseks intressimääraks ~13.2%
 • Kui ühisrahastuse osakaal taas langeb, siis lisan siia juurde raha.

Crowdestor

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/r2lbg6

Intressid: 14.58€
Portfell: 1252.38€
Ajalooline tootlus: 6.25%
MoM: 2.49%

 • Tootlused on nii madalad, sest praktiliselt duubeldasin oma portfelli suurust, aga raha uuest projektist pole veel korrapäraselt jooksma hakanud.
 • Otsustasin osaleda Läti energiajaama projektis. Laen 2 aastaks ja pakuvad 19.5% tootlust, kusjuures esimesed pool aastat ühtegi tagasimakset ei tehta. Vaatasin üle, tundus huvitav ja ausalt öeldes ahnus võttis ka oma. Negatiivse poole pealt see, et tegija on seotud Crowdestoriga ja projekt sai täis 1 päevaga, mis tähendab selgelt, et keegi põhjalikult dokumentatsiooni ei lugenud.
 • Käimas on veel paar projekti, aga hetkel ei soovi neist osa võtta

Aktsiad/fondid/võlakirjad

 • Midagi tõusis, midagi langes. Ühtegi ostu ega müüki ei teinud. Ühtegi tagasimakset ei toimunud.

Meelerahufond

Kui investeerimise osas oli kuu väga igav, siis FIT poole pealt oli tegemist mu investeerimiskarjääri kõige ärevama kuuga.

Kuu algas positiivselt. Sain töölt boonust ja selle arvelt suurendasin FIT fondi 11 000€-ni, et täita aasta-eesmärk.

Siis otsustasin osta 4 000€ väärtuses kulda. Minu kriteeriumiks oli see, et soovin omada füüsilist kulda ja pigem ei taha seda enda kodus hoiustada. Uurisin pisut võimalusi ja lõpuks jõudsin sellisele lehele nagu goldmoney.com. Selle kaudu on võimalik üpris soodsalt osta väärismetalle ja hoiustada neid hoidlates üle maailma. Võib-olla kunagi teen pikema postituse kogu protsessist, aga ülekanne ise maksis 25€ ja peale kulla ostmist sain oma kontole 107g kulda, mille tolle hetke väärtuseks oli ~3940€. Kuu jooksul olen näinud konto seisuks ka numbrit üle 4000€, aga praeguseks on see number langenud 3900 peale.

Kuu lõpus aga tekkis võimalus hakata tegelema ettevõtlusega, mis on tegelikult olnud juba pikemat aega minu sala-unistuseks. See aga nõudis suuremat investeeringut. Enamuse sain oma kogumiskontolt, aga endiselt oli puudu 5000€. Pikalt kaalusin, kas peaks oma investeerimisfondi vähendama, FIT fondi kasutama või FFF-lt laenu võtma. Lõpuks jõudsin järeldusele, et minu puhul FIT fond ongi selleks, et ootamatuste puhul ei peaks investeeringuid näppima. Lisaks jääb sinna piisavalt raha, et kriitilised ajad üle elada ja ligi poole aastaga suudan fondi tagasi oma endisele tasemele saada. Seega võtsin FIT fondist 5000€ välja.

#yolo 🙂

Advertisements

2 kommentaari “Kokkuvõte – veebruar 2019

 1. Kudos, et firmabossiks hakkasid! Pole mõtet küsidagi, et mida tegema hakkad, sest kui tahaksid sellest rääkida, siis oleksid ilmselt juba öelnud.

  PS. Üks väike asi veel, kui sa ei solvu ja tahad olla erinev teistest kirjutajatest. Kirjuta “sai lisatud” asemel “lisasin”. Eesti keele mõttes on see palju ilusam ja meil ladusam lugeda. Väga hullult on blogidesse roninud stiil “sai väljutud”, “sai ostetud”, “sai käidud”. Mul, kui suurel fännil ja lugejal, on hoopis mõnusam lugeda ilusas emakeeles kirjutatud teoseid.

  Jõudu mässamisega!

  Liked by 1 person

 2. Toetan Kratti. Investeerimisest lugemine võiks olla meeldiv ajaviide, Rahats on tegelikult keeleliselt üks korralikumaid, osad blogid ajavad minusuguse kelenatsi ikka nutma.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s