Kokkuvõte – märts 2019

Märtsikuu numbreid kokku lüües tuleb tunnistada, et päris tegus kuu oli. Investeerisin, spekuleerisin ja askeldasin oma vastloodud firmaga, mis küll hetkel veel neelab raha, mitte ei tooda seda juurde.

Portfelli sai lisatud Lisasin portfelli:

 • Investeerimisportfell: 1700€
 • FIT: 0€

Tootlus 2019: 12.56%
Ajalooline tootlus: 9.70%

Portfelli esimene number vahetus kolme pealt nelja peale. Märtsikuud alustasin 39 514 euroga. Kuu lõpuks oli sinna kogunenud 41443 eurot ehk kui minu enda panus maha võtta, siis portfell ise kasvas passiivselt 229 eurot. Ühisrahastus ja võlakirjad tootsid juurde ja aktsiad võtsid pisut vähemaks.

Eriti positiivne oli aga see, et märtsis laekus tulu korraga lausa 11-st erinevast allikast – 3 ühisrahastusportaali, 4 võlakirja, 3 dividendi(fondi) ja 1 hoius. Iga kuu võiks selline olla 🙂

Mõtted

Mintos

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/dzgrhk

Intressid: 71.58€
Portfell: 7248.95€
Ajalooline tootlus: 14.90%
MoM: 12.39%

 • Mingil veidral põhjusel MoM jäi ajaloolisele tootlusele alla, aga ajaloolise tootluse XIRR kasvas. Kontrollisin arvutust 4 korda üle, aga põhjust ei suuda avastada.
 • Muidu jätkan vanal viisil ja mingeid uudiseid pole.
 • Portfelli suurimad laenuandjad on Mogo (~40%), CreditStar (~20%) ja ID-Finance (~20%)

Robo Cash

Intressid: 12.45€
Portfell: 1714.90€
Ajalooline tootlus: 11.87%
MoM: 8.96%

 • Lõpuks sai suurte XIRRide jada läbi ja normaalsus on jälle saavutatud. Portfellilt ootan 1% kuus, seega oodatust jäi 5€ puudu. Küll see tuleb järgmine kuu.
 • Vahepeal jõudis postkasti uudis, et Robo.cash kolib Lätist Horvaatiasse. Ei teagi, kuidas sellesse suhtuda. Nii kaua kui pidu kestab, pole suurt vahet, aga probleemide korral on Horvaatiast neid leida palju keerulisem, seega pigem ohulambikesi süütav uudis.

Crowdestor

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/r2lbg6

Intressid: 10.50€
Portfell: 1512.88€
Ajalooline tootlus: 14.40%
MoM: 9.56%

 • Kõik olemasolevad projektid maksid nagu graafikud ette näevad.
 • Otsustasin osaleda veel ühes projektis, mis renoveerib ja annab üürile lao/kontorihoone. Projekti kestvus on 9 kuud ja lubatakse 19% tootlust. Panin sinna 300€.
 • Nüüd on mul Crowdestoris 3.6% kogu portfellist ja kuna ma pean seda enda jaoks üheks riskantsemaks investeeringuks, siis pigem ootaks kuni mõni projekt tagasi tuleb.

Võlakirjad

 • Inbank maksis 35€ intresse (maksueelne). Portfellis 2000€ eest võlakirju.
 • Endover Aurora maksis 66€ intresse. Portfellis 3000€ eest võlakirju.
 • MagneticMRO maksis 16€ intresse. Portfellis 1000€ eest võlakirju.
 • Endover Fabrik otsustas ennetähtaegselt võlakirjad tagasi osta ja maksis mulle 43.73€ intresse ja tagastas minu 2000€. Endover Fabrik võlakirjad ostsin eelmise aasta mais ja kokku teenisin selle pealt 161€, mis teeb netotootluseks 9.87%. Brutotootlus jääb aga üle 12%, mis ületab nende lubatud 11% intressimäära.

Aktsiad ja aktsiafondid

Minu kõik kolm ETF-i maksid dividende:

 • VYM – 13.85 USD
 • VYMI – 13.11 USD
 • VWO – 7.09 USD

Kõigi kolme puhul olen teinud vaid ühe ostu 1 – 1.5 aastat tagasi ja lasknud neil tiksuda. Selle aja jooksul VYM (USA) on tõusnud ligi 5%, ülejäänud kaks 3-5% miinuses. On vist õige aeg ülejäänud maailma juurde osta. Muideks, dividende olen selle aja jooksul saanud 270 USD eest ligikaudu võrdselt jaotatuna.

Kuna portfellis hakkas vaba raha hulk liigselt häirima, siis otsisin endale uue investeeringu – Baltic Horizon Fund. See on mul pikalt radaril olnud ja üldiselt meeldib mulle väga, aga olen varem mõelnud, et suudan ise saavutada suurema tootluse kui BHF poolt pakutud 8%. Kuna aga vaba raha toodab vaid 1%, siis otsustasin Endover Fabrikist vabaneva raha siia suunata. Seega kinnisvara risk portfellis jääb justkui endiseks. Boonusena Investeerimisraadio Tauri kiidab seda pidevalt 😉

Märtsis juhtus veel selline sündmus, et Aafrikas kukkus üks Boeing lennuk alla ja kõik lennukil viibijad surid. Sarnastel asjaoludel kukkus hiljuti veel üks sama tüüpi lennuk alla, mistõttu keelati paljudes riikides selle lennuki kasutamine ära. See viis Boeingu aktsia hinna 420 USD hinnatasemelt 380 USD taseme peale. Otsustasin spekuleerida ja ostsin näpuotsaga Boeing aktsiaid, sest minu meelest fundamentaalselt pole ettevõttega midagi juhtunud. Ootan siit kiiret 5-10% võitu, peale mida väljun positsioonist. Üldiselt ettevõte mulle meeldib, aga oman seda juba niigi läbi VYM-i. Nüüd on süüdlasest tarkvaraviga juba parandatud ja aktsia taas üle 390 USD.

Elavust tekitas ka Swedbank, mille aktsia suurel kiirusel alla sööstis. Kuid ma ei suutnud endaga kokkuleppele jõuda, millal on õige sisenemise aeg ja teiseks aktsia kaupleb SEK-des ning LHV võtab meeletut teenustasu valuuta konverteerimisel, seetõttu jäi see tehing tegemata.

Muu

See-eest võttis minus võimust lamba karjaefekt ja panin mõned sajad eurod Bikeep projekti Funderbeam ühisrahastuses. Hoian küll pigem sellistest projektidest eemal, aga seekord räägiti sellest nii palju ja väga paljud investorid osalevad selles rahakaasamises. Olen üpris kindel, et sellise huvi pealt alguses hind kindlasti tõuseb ja panustan sealt väikese kasumi teenimisele.

Advertisements

3 kommentaari “Kokkuvõte – märts 2019

 1. Kuidas saab näpud MRO võlakirjadele taha? Absull aru ei saa ja börsilt ei leia. Kirjutasin isegi otse nendele lennukiremontijatele feisbukki, aga (must nali su lennuteemalises postituses…) haudvaikus.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s