Kokkuvõte – aprill 2019

Juba ongi kolmandik aastast läbi. Ilusa ilma ja päikese paistel kosusid ka investeeringud kenasti. Ostsin ja müüsin aktsiaid, sain dividende ja võlakirjade intresse ning ühisrahastuse tulud aina kasvavad. Nii võiks järgmised 50 aastat minna 🙂

Lisasin portfelli:

 • Investeerimisportfell: 1900€
 • FIT: 0€

Tootlus 2019: 13.35%
Ajalooline tootlus: 9.88%

Hiljuti lugesin ühte artiklit (kahjuks ei salvestanud seda endale ära), kus autor rääkis sellest, kuidas esimesed 100k portfellis on kõige aeglasemad ja piinarikkamad, sest olgugi, et kõik räägivad liitintressist, siis alguses summad on väga väikesed ja absoluutarvudes on palju lihtsam sama summa aktiivse tööga portfelli lisada. 100 000 on reeglina see koht, kus portfelli enda tulud muutuvad juba piisavalt suureks, et moodustada märkimisväärne osa panusest. Siit alates on ka kasvutempo täiesti tajutav. Kuigi teel 100k suunas pole ma isegi veel poole peal, siis portfelli kasv on ka mulle tuntav. Kui veel eelmisel kuul rõõmustasin selle üle, et portfell saavutas 40k verstaposti, siis juba järgmisel kuul planeerin ületada 45k sihti. Et panna see konteksti, siis täna ühe kuuga lisan ma portfelli nii aktiivselt kui passiivselt sama palju kui esimese aastaga kokku. Selle üle olen vast isegi uhkem kui tootlusprotsentide või kasumite üle.

Aga tagasi tulles aprilli juurde, siis tulu laekus 8-st allikast. Kokku 354€ eest. Lisaks realiseerisin SSW aktsiad ära, millest tekkis ühekordne 1040€ kasum.

Mõtted

Mintos

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/dzgrhk

Intressid: 74.25€
Portfell: 7523.20€
Ajalooline tootlus: 14.79%
MoM: 13.10%

 • Tegin napilt oma ajaloo parima tulemuse, mis on ka täiesti oodatav, sest Mintose portfell on samuti minu ajaloo suurim.
 • Lisasin 200€. Mingit sügavat tagamõtet siin ei olnud. Lihtsalt oli vaja ühisrahastuse osakaal taas üle 20% saada ja tahtsin portfelli numbri ilusaks 7500€’ks saada 🙂
 • Uute laenude puhul saab kenasti kätte 13% intressiga laene. Seda nii Zaim Laim kui CreditStarilt. Mogot olen võtnud 12.5%-ga
 • Üldiselt väga rahul ja kõik toimib.

Robo Cash

Intressid: 18.37€
Portfell: 2033.44€
Ajalooline tootlus: 12.05%
MoM: 13.40%

 • Lisasin 300€, et saada portfelli üle 2000€.
 • Muidu tiksub automaatselt nagu lubatud.
 • Kuu lõpus tuli teade, et Robo.cash hakkab pakkuma investorite kampaaniat. Vastavalt portfelli suurusele järgneva poole aasta jooksul, pakuvad nad intressi boonust 0.1 – 1%. Loe lisaks siit. Hetkel on mul 2000€ portfell, millega saaksin 0.1% boonust. Järgmine tase on 3000€, seega lisades 1000€, saaksin lisaks 0.2% juurde. Muidugi absoluutarvudes on see vaid 1.5€, aga kes senti ei korja, see eurot ei saa. Kui üldiselt platvorm meeldib ja pikas plaanis on kavas mahtu suurendada, siis miks mitte võtta seda “tasuta raha”? Teiselt poolt Horvaatiasse kolimine on tekitanud pisut ebaselgust ja vähemalt täna on Mintose intressid suuremad. Nii et pean nüüd kuu jooksul otsustama, kas suurendada portfelli poole võrra või mitte.

Crowdestor

Registreeru siit – https://c.trackmytarget.com/r2lbg6

Intressid: 13.98€
Portfell: 1206.86€
Ajalooline tootlus: 14.20%
MoM: 13.43%

 • Minu esimene Crowdestori projekt sai edukalt läbi ja kogu investeering tagastati. Kuna ühtegi meeldivat projekti kohe saadaval polnud, siis kandsin portaalist 320€ välja.
 • Kui peaks ilmuma mõni sobiv projekt, siis kaalun uuesti raha lisamist.

Võlakirjad

 • PlusPlus maksis graafiku järgi 96€ intresse.

Aktsiad ja aktsiafondid

Tallinna Kaubamaja maksis dividende. Kokku sain 104.35€. Tänu neile on positsioon taas nulli lähedal, aga arvestades minu ostuhinda 10.14, siis praegu seda edukaks investeeringuks küll nimetada ei saa.

Macy’s maksis 44.92 USD dividende.

Üldiselt minu spekulatiivsed ostud – Macy’s (M) ja Boeing (BA) ei ole seni vilja kandnud. Boeingu kohta on veel vara öelda, seni on ta kuu aega horisontaalis liikunud, aga Macy’s investeerimise tees pole toiminud ja tegelikult oleks õige positsioon sulgeda ja kahjum vastu võtta. See aga tähendaks ligi 500€ kahjumit ja üldse minu esimest realiseeritud kahjumit investeerimises. Praegu pole veel seda lüket ära teinud ja õigustan seda endale sellega, et tegelikult mulle ettevõtte finantsseis sobib, pankroti ohtu ma ei näe ja kuna minu investeerimise horisont on nii suur, siis võin lasta tal tiksuda.

Aprillis tõusis ka minu rõõm ja valu – Seaspan Corp (SSW) aktsiahind taas üle 10 USD. Otsustasin kasumi ära realiseerida ja müüsin 400 aktsiat hinnaga 10.02. Teenustasudeks maksin $24.39. Loomulikult Murphy seaduse järgi peale müüki aktsia hind jätkas tõusmist. Tagasi vaadates oli esimene sisenemine täiesti läbi mõtlemata, aga kuidagi osutus see mu seni parimaks investeeringuks. Kuigi vahepeal olin oma positsiooniga 40% miinuses, siis lõpuks teenisin üle 3 000$ kasumit aktsiahinna muutustelt ja lisaks üle 700$ dividende. Positsiooni maksimaalne suurus oli 7000$ kandis. Ka LHV Pank peaks rõõmus olema – 10 tehinguga maksin neile 210$ tehingutasusid. Üldiselt olen ettevõtte osas aga endiselt optimistlik ja kui aktsiahind peaks taas langema alla 9, siis kaalun taas selle soetamist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s