Kokkuvõte – aprill 2022

Aprill tõi taas punast portfelli. Vaatamata sellele, et aprillis lisasin oma portfelli 2 500€ aktiivselt teenitud raha, siis kuu lõpuks oli portfell ligi 100€ väiksem, kui kuu alguses. Kuu passiivseks kahjumiks kujunes 2 672€. Emotsioonide poolelt pole midagi muutunud ja jätkan sama strateegiaga. Tegin mitmeid tugioste oma olemasolevatele positsioonidele ja Balti ettevõtetel oli dividendikuu.

Kokku teenisin märtsis 1 262 eurot:

Kokku+ 1 262
Aktsiad ja dividendid+ 533
Võlakirjad+ 165
Laenud+ 925
Kinnisvara+ 550
Hoius+ 9
Saadud laenud– 920
Aprill 2022 tulud

Aktsiates oli aprilli jooksul omajagu liikumist. Dividende teenisin kolmelt ettevõttelt – Tallinna Kaubamaja (~500€), LHV (~4€) ja Olvas (~18€). Dividendid kohe reinvesteerisin ja soetasin ligi 1 000€ eest Tallinna Kaubamaja juurde ja lisaks tegin kaks mikro-ostu Harju Elektrisse ja Viršisse. Viimase puhul on minu meelest tegemist investorite poolt märkamata jäänud aktsiaga. Ettevõte kasvatas aastaga käivet 50%, aga aktsia selle uudise peale ei liigu ja on endiselt IPO tasemel.
Liigutasin osa rahast IB-sse, et olla paremini valmis turuolukordadele reageerima. Ostsin ka 10 x VWCE @ 97.99$. Ehk teisisõnu suurendasin oma maailma aktsiate ETFi positsiooni. Positsioon on endiselt väike ja jääb alla 5 000€, aga suurendan seda järjekindlalt.
Portfelli langusest suure osa andsid FUV ja SFT aktsiad, mis langesid vastavalt ligi 50% ja 33% Ei ole veel täpselt selgusele jõudnud, mis konkreetsed põhjused olid, aga tundub, et USAs on suuremat sorti kasvuaktsiate verevalamine ja sellised suured langused on normaalne nähtus. Muide, avastasin enda jaoks Sean Peche, kes on väärtusaktsiate investor ja kirjutab lühikesi monolooge LinkedIn’s. Üks näide, mis võtab minu arvates päris kenasti praeguse olukorra kokku: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6923621596775493632/.
Samal teemal rääkides mainiks ära ka Netflixi, mis aprillis mulle silma jäi. Netflix avalikustas oma Q1 tulemused ja esmakordselt mitmete aastate jooksul oli maksvate kasutajate arv langenud kasvu asemel. Lisaks tõi juhtkond välja, et konkurents tugevneb ja ettevõte võib kaotada veel kuni 2 miljonit vaatajat. See viis aktsia langusesse ja järgmisel päeval oli aktsia hind ligi 36% all.

Kaalusin tõsiselt Netflixi ostmist, kuna minu meelest turg reageeris üle ja aprilli langus oli suuresti tingitud Venemaa turu sulgemisest, millega jäädi ilma 700 000 vaatajast. See on aga ühekordne sündmus, millel pikas perspektiivis ei tohiks nii suur mõju olla. Aga turul on ikkagi nii tugev negatiivne sentiment, et otsustasin seekord ostmata jätta ja tagant järgi vaadates oli see õige otsus, sest aktsia on järgnevatel päevadel langenud veel 15%.

Markets can stay irrational longer than you can stay solvent.

John Maynard Keynes

Aprill oli taas see kuu, kus 30. kuupäev oli nädalavahetus ja seega mitmed võlakirjad ei tasunud oma intressimakset, vaid see saabub tõenäoliselt järgmisel tööpäeval, mis on juba mai. Aprillis saabus raha IuteCreditilt, mis oli selle võlakirja esimene intressimakse. 3 000€ investeeringu pealt teenisin 165€ poolaasta kohta.

Laenudes oli sarnane olukord võlakirjadega ja aprillis jäi saamata ligi 800€. Uusi laene pole väljastanud ega vastu võtnud. Olukord tundub praegu olevat stabiilne.

Kinnisvaras uudised puuduvad ja üürnik tasus 550€ üüri.

2 kommentaari “Kokkuvõte – aprill 2022

    1. Need on laenud (nt. laenud lähedastelt või kodulaen), mis on mulle antud ja mille eest ma igakuiselt intressi maksan. Kuna see on portfelli vaatest kulu, siis summa ongi negatiivne.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s