Kokkuvõte – mai 2022

Vaatamata oma aktiivsele panusele, on portfell juba kolmandat kuud 176k juures ja ei taha kuidagi sealt edasi liikuda. Ühelt poolt oleks sellisel ajal õige oma investeeringuid veelgi suurendada, aga teiselt poolt jõudis inflatsioon mais üle 20% ja üldist hinnatõusu on tunda igal pool. Aastatega on mu kulud üpris paika loksunud ja nüüd tunnen, et täpselt samasuguseks elustiiliks kulub rohkem raha. Seetõttu olen mõelnud, kas peaks investeeringutesse minevat rahasummat vähendama? Antud juhul poleks tegemist elustiili inflatsiooniga, vaid hoiaks olemasolevat taset. Igatahes otsust pole selles osas veel teinud ja seni jätkan vanaviisi.

Selline huvitav aeg tekitab ka mitmeid ootamatuid võimalusi. Näiteks viimasel ajal on mitmed sõbrad ja kolleegid teatanud, et müüsid oma vana auto maha kallimalt, kui nad olid selle aastaid tagasi ostnud. Või täna kasutatud auto võib maksta rohkem, kui esindusest uue auto tellimine, sest auto ootejärjekorrad on pikad ja ollakse valmis maksma rohkem selle eest, et auto kohe kätte saada. Mõtlesin ka ise, et peaks mõne populaarsema mudeli ära tellima ja kui auto kohale jõuab, siis müüki panema – parimal juhul teenin natuke vahelt, halvemal juhul saan endale uue auto. Aga ka see idee jäi vaid mõtteks, sest ma pole suurem asi ärikas ja uutest autodest / liisingutest ei tea ka suurt midagi. Seni mu kõige värskem auto on olnud 6 aastane. Kellel pealehakkamist rohkem, see võib proovida…

Kokku teenisin mais 3 055 eurot:

Kokku+ 3 055
Aktsiad ja dividendid+ 353
Võlakirjad+ 466
Laenud+ 2 592
Kinnisvara+ 550
Hoius+ 7
Saadud laenud– 913
Mai 2022 tulud

Aktsiatega tegin selle aasta suurima vea ja märkisin Punktid IPO-t. Ma olin üpris kindel, et märgitakse üle, sest tegemist on kasumliku ettevõttega ja maksvaid kliente ka rohkem kui viis. Seepärast panin sisse kõik vaba raha, mis mul investeerimiskontol sellel hetkel oli ja plaan oli peale IPO-t samal päeval investeeringust väljuda. Aga IPO ebaõnnestus ja kauplemise avanedes oli pool rahast kadunud. Nüüd ta kauplebki seal ligi 50% allpool märkimise hinda. Ei teagi, mida teha. Õige oleks vast õppetund vastu võtta ja kahjum realiseerida, aga ega see nii lihtne ka pole. Mingi hetk vaatasin, et kui ma kogu positsiooni müüki panen, siis müün terve ostupoole üles. Nii et kui ma ikkagi müüma hakkan, siis peaksin seda tegema väikeste juppidena. Õnneks Balti börsil tehingutasusid pole.
Lisaks tegin taas mikro-ostu Harju Elektriga ja sellega mu ostunimekiri piirduski. Dividende sain BMW-lt (213€), Eftenilt, Baltic Horizon Fundilt, Coopilt ja Harju Elektrilt kogusummas 139€. LHV-lt sain ühe märkimisõiguse, mille müüsin maha ja kajastan seda erakorralise dividendina 🙂

Aktsiatega seoses tegin veel ühe muudatuse selles, kuidas ma oma portfelli kajastan. Seni oli mul 3. sammas kajastatud täpselt selles väärtuses nagu ta mul Pensionikeskuses on. See on mind mõnda aega häirinud, sest raha väljavõttes pean ma maksma 20% tulumaksu ja iga aasta tuludeklariga makstakse see 20% tagasi, mis justkui suurendab mu portfelli tootlust. Seega otsustasin, et alates sellest kuust võtan sellest summast maha 20%. Jah, kui raha kallale lähen alles pensionieas, siis seda kohustust mul ei teki, aga portfelli konservatiivsem jälgimine sobib mulle paremini.

Nagu eelmine kuu kirjutasin, siis aprillis saamata jäänud võlakirja ja laenude intressimaksed saabusid mai alguses ja seetõttu on mai laekumised topelt. PlusPlus maksis kolme võlakirja peale kokku 317€, Inbank maksis 20€ ja ostis oma võlakirjad ennetähtaegselt tagasi. 4Finance maksis plaanipärased 56€ ja mogolt tuli 2 x 36.67€.

Kinnisvaras uudised puuduvad ja üürnik tasus 550€ üüri. Olen mõelnud ka teise kinnisvara ostule, aga hinnad on ikka meeletult üles läinud. Tean mitmeid lugusid, kus tuttavad on üle 100% kasvu saanud vähem kui 2 aastaga. See ei tundu jätkusuutlik olevat, kuid samas ma ei näe põhjuseid, miks hind peaks täna langema. Mitmed investorid on avaldanud arvamust, et sügisel võiks tulla mõningane langus. Elame näeme.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s