Kokkuvõte – august 2022

Kuu alguses börsidel toimunud ralli tõstis mu portfelli aasta lõikes nii palju, et nullist jäi puudu vaid mõnisada eurot. Mõtlesin, et see kriis polegi nii hull, kui räägitakse, sest taastumine oli kiire ja ka minu portfellis on ettevõtteid, mis oma tipust ca 90% langenud on. Samas pean tunnistama, et minu portfell on laenude poolele viltu ja seal pole õnneks midagi dramaatilist juhtunud. Kui mul mõni suurem laenusaaja peaks raskustesse jääma, siis kahjum ulatub kohe kümnetesse protsentidesse ja elu pole nii roosiline. Igatahes neid mõtteid ei jõudnud pikalt mõelda, sest ralli sai läbi ja portfell taas mõne tuhandega miinuses.

Teiselt poolt kogu majanduse ja turuolukorra ümber toimuv on väga hirmutav. Inflatsioon ületab juba 25%, olles selle näitajaga Euroopas esikohal. Gaasi hind on kasvanud eelmise aasta algusest viis korda. Ma ise saan hakkama, aga ühiskonna nõrgematel liikmetel käivad sügis-talve hinnad kindlasti üle jõu ja mis see kaasa toob, seda ma ei suuda täna prognoosida.

Aga aitab heietamisest ja liigume numbrite juurde. Kokku teenisin augustis 2 017 eurot:

Kokku+ 2 017
Aktsiad ja dividendid+ 47
Võlakirjad+ 566
Laenud+ 1 758
Kinnisvara+ 550
Hoius+ 14
Saadud laenud– 918
August 2022 tulud

Aktsiates maksis Baltic Horizon Fund 46.8 eurot dividende. Ühtegi ostu- ega müügitehingut ei teinud. Vaba raha hulk on vaikselt jõudnud 7.5%-ni portfellist ja tõenäoliselt varsti teen mõned ostud puhtalt sellel eesmärgil, et oma keskmist ostuhinda alandada.

Võlakirjades oli seekord maksjaid päris palju. Admiral Markets maksis 120 eurot poolaasta eest, PlusPlus maksis kolme võlakirja peale kokku 317 eurot, 4Finance-lt sain 56.25 eurot ja mogo tasus nii juuli kui augusti eest kokku 2 x 36.67 eurot.

Laenudes uusi laene välja ei andnud ja olemasolevad maksid korrapäraselt intresse.

Kinnisvaras vaadati mu laenuleping üle ja uuendati EURIBORi määr, milleks sai 0.667%. Ehk kui enne oli mu kodulaenu intressimääraks 2.05%, siis nüüd 2.717%. See tõstis mu kuutasu 455 eurolt 495 euro peale. Korter on üürile antud 550 euro eest kuus, seega väike reserv on veel olemas, aga talvel tuleb üürihinda tõsta, et see investeering endiselt rahavoo positiivne oleks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s