Kokkuvõte – oktoober 2022

Kuigi uudiste põhjal midagi positiivset oktoobris ei paistnud, siis mu portfell taastus kenasti ja esmakordselt ületas 190k piiri. Ühelt poolt kerkisid mitmete väärtpaberite hinnad ja teiselt poolt kasvas ka minu aktiivne panus. Kui tavaliselt sel aastal lisan iga kuu 2 500€ oma raha, siis nüüd töökoha vahetusega jõuab uue töökoha tasu ettevõtte arvele, kust ma seda raha kätte ei saa ja seega läheb see kõik investeeringuteks. Lisaks tasun veel eraisikuna üürikorteri pangalaenu ja teen III samba sissemakseid. Mõlemat arvestan investeerimisse panustamisena. Oktoobris lisasin aktiivselt 3 020€.

Oktoobris teenisin kokku 1 548 eurot:

Kokku+ 1 548
Aktsiad ja dividendid+ 1
Võlakirjad+ 202
Laenud+ 1 769
Kinnisvara+ 550
Hoius+ 16
Saadud laenud– 990
Oktoober 2022 tulud

Aktsiates ühtegi ostu ega müüki ei teinud ja pigem ootan ning vaatan, kuhu majandus, kriis ja investorite sentiment liikumas on. Praegu tajun, et inimeste huvi investeerimise vastu on langemas ja ollakse küllaltki pessimistlikud. Samas viimaste aastatega on kontodele kogunenud väga palju raha ja käitumises pole muutusi veel näha. Olgugi, et hinnad on tõusnud, siis inimesed endiselt reisivad vabalt ja pigem kasutatakse oma sääste.
ROP maksis dividende – peale kõiki makse 0.88€.

Võlakirjades maksid mogo 36.67€ ja Iute Credit 165€ intresse. PlusPlusilt oli mul varem kolm erinevat võlakirja intressimääradega 9 – 12% (reaaltootlus 9 – 13%). Ühe võlakirja lunastusaeg oli just saabumas ja seoses sellega pakuti võimalust refinantseerida kõik võlakirjad uue võlakirja vastu, mille tähtaeg on 2026 ja nominaalintress on 11%. Otsustasin selle pakkumise vastu võtta. Ühe võlakirjaga on vähem administratiivset koormust ja osta sai samuti väikse soodustusega, mis viis tootluse üle 12%.

Laenudes nagu ka eelmine kuu, siis tegin tehinguid nii ostu kui müügi poolelt. Võtsin sisse uue laenu, mille andsin edasi täpselt sama intressiga. Ise sealt vahelt midagi ei teeni, aga see polegi eesmärk ja tahan lihtsalt lähedast investeerimisteekonnal toetada.
Teiselt poolt andsin välja uue ärilaenu summas 10 000€.

Kinnisvaras üürniku võtmete seiklused jätkusid. Kui eelmisel kuul läks üks võti katki ja pidin talle uue tegema, siis seekord reisides varastati tal kott ära, milles olid ka korteri võtmed. Lasin talle uue võtmete komplekti teha ja töö hinna lisan arvele. Muideks, võtmeseppadel on nagu mingisugune spetsialiseerumine. Üks oskab teha osade võtmete koopiaid ja ütleb, et teisi võtmeid ei saagi kopeerida põhimõtteliselt ja kui lähed teise sepa juurde, siis tal pole probleemi nende võtmete koopiad teha, aga esimesi võtmeid ta kopeerida ei suuda….
Üürihindade osas on turul toimumas muutused. Mul on plaanis hakata järgmisest aastast üürihinda tõstma ja nüüd tulevad järjest uudised, kuidas hinnad hoopis langevad. Põhjuseks öeldakse uute üürikorterite üleküllust turul. Plaanin hinda siiski tõsta, aga nüüd juurdlen sel teemal, kui kõrgeks peaks seda tõstma.

2 kommentaari “Kokkuvõte – oktoober 2022

  1. Tänud!

   Investorite kindlustunne on hetkel üpris madal ja ei olda valmis sama heldelt ettevõtteid finantseerima nagu seda viimastel aastatel tehti. Tegelikult on praegu väga paljudel raskusi uute finantseerimistega. PlusPlus oli lihtsalt esimene. Sama mure võib kohe puudutada ka Creditstari.
   Samas ma arvan, et investorid on nõus pigem mõne intressimakse loovutama, kui kaotama kogu põhiosa. Portfell ise-enesest peaks tugev olema ja kui uue rahastuse leiavad, siis läheb pidu edasi.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s