Kokkuvõte – veebruar 2023

Veebruaris aasta alguse ralli rahunes ja kuu lõpus pöördusid aktsiahinnad isegi langusele. Üldiselt oli pigem rahulik kuu, kus väga palju sündmusi ei toimunud. Ettevõtted hakkavad vaikselt uue reaalsusega harjuma. Raha kaasamine on palju keerulisem kui varem, mistõttu mitmed ettevõtted peavad koondama ja muul viisil kulusid kärpima. Euribor on endiselt kõrge ja pangahoiused hakkavad vaikselt üles liikuma.

Kui väga toorelt öelda, siis hoiustega teenib täna 2 – 3%, avalike võlakirjadega 8%+ ja mitte avalike võlakirjade ja laenudega 14 – 18%. Aktsiaturge ma endiselt ennustada ei suuda.

Veebruaris teenisin kokku 1 177 eurot:

Kokku+ 1 177
Aktsiad ja dividendid+ 0
Võlakirjad+ 213
Laenud+ 1 925
Kinnisvara+ 600
Hoius+ 25
Saadud laenud– 1 586
Veebruar 2023 tulud

Aktsiates seekord pikka juttu ei tule. Ühtegi tehingut ei teinud ja dividende ka ei saanud. Aktsiad liikusid erisuunaliselt ja kusagil võitsin, kusagil kaotasin.

Võlakirjades uusi tehinguid ei teinud, aga olemasolevad Admiral Markets (+120€), 4Finance (+56,25€) ja mogo (+36,67€) maksid intresse. Kuu jooksul tuli mitu uut pakkumist, millest mõni oli ka üpris ahvatlev, aga hetkel tahan oma varasid likviidsemana hoida.

Ka laenudes oli rahulik kuu (peab tunnistama, et tegemist oli väga rahuliku kuuga investeerimise mõttes). Olemasolevad laenud maksid intressi ja ise ei võtnud midagi juurde.

Minu riskantse võla suhtarv on hetkel 0.83 (vabad vahendid jagatud võlaga, mis võidakse suhteliselt kiiresti sisse nõuda).

Kinnisvaras oli vast kõige enam tegevust. Mu enda üürikorteris jõudsin alles üüri tõsta, kui laenul arvutati intress ringi ja kuutasu kasvas 500€ pealt 650€ peale. Sellega läks mu üürikorter rahavoo-negatiivseks. Küll mitte palju, aga siiski. Võtan rahulikult ja ei plaani hetkel midagi muuta.

Vanemate üürikorteriga sattusin esmakordselt ebamugavasse olukorda, kus üürnik ei olnud tähtajaks üüri ära maksnud. Saatsin ka meeldetuletuse kirja, millele mingisugust vastust ei saanud. Aga peale helistamist sai asi kiiresti lahendatud. Olin esitanud arve, millel maksekuupäev läks automaatselt 2 nädalase tähtajaga ja üürnik arvestas seda. Peale kõne oli raha järgmisel päeval laekunud. Seega seekord läks hästi.

Tallinnas on üpris suur probleem parkimisega ja aasta alguses tekkis mõte osta garaaž, et see välja üürida. Alguses pikalt ei leidnud midagi, kuid veebruaris tekkis korraga lausa kaks pakkumist. Üks 20 000 eurot ja teine 25 000 eurot. Käisin mõlemat vaatamas ja tegemist oli igati viisakate garaažidega. Pikalt kaalusin, kumba osta ja siis panin numbrid Excelisse. Minu suureks üllatuseks vaatas mulle vastu ligi 3% tootlus ja tasuvusajaks 30 aastat. See muidugi ei arvesta üüri tõusu ajas ja ka vara enda hind kasvab, kuid siiski otsustasin hetkel ostu sinna jätta ja raha pigem muudeks võimalusteks hoida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s