Kokkuvõte – aprill 2023

Tore on vaadata, kuidas ilmad muutuvad soojemaks ja loodus ärkab talveunest. Koos sellega olen ka mina pisut aktiivsemalt investeerimismaastikul toimetanud. Kuigi võrdlusbaas on ikka väga madal, sest põhifookus on hetkel aktiivsel tööl, investeerimisstrateegia on paigas, investeerimise positsioonid sisse võetud ja ega väga palju teha ei olegi.

Kuigi turud on heitlikud ja eksimusi või prognoosidest kehvemate tulemustega väljatulemist karistatakse palju karmimalt kui varem, siis minu jaoks oli aprill väga hea kuu. Passiivselt kasvas portfell pea 4 000 eurot ja kui siia liita üle 6 000 enda poolt lisatud euro, siis portfell kasvas kokku üle 10 000 euro.

Aprillis teenisin kokku 1 564 eurot:

Kokku+ 1 564
Aktsiad ja dividendid+ 670
Võlakirjad+ 165
Laenud+ 1 925
Kinnisvara+ 600
Hoius+ 25
Saadud laenud– 1 821
Aprill 2023 tulud

Aktsiates sai edukalt lõpuni viidud HansaMatrixi kauplemistehing, kus jaanuaris panin sisse 1 750 eurot ja aprilli alguses sain tagasi 2 125 eurot. Dividende sain Kaubamajalt, LHV-lt, Olvilt ja Roper Tech’lt kokku 670 euro eest, millest valdav enamus tuli Kaubamajalt.

Mulle meeldib mõte dividende reinvesteerida, seepärast ei jäänud seekord ka ostupool tegemata. Lisaks eelmises postituses kirjutatud EXV5 autotootjate fondi ostule, ostsin umbes dividendide jagu Viršit ja Harju Elektrit.

Suuremalt ostmisega on mul kahetised tunded. Ühelt poolt on mul rahaline positsioon kasvanud juba üle 70k ja niisama seda kontol hoida ei tundu mõistlik. Teisalt ettevõtted järjest koondavad ja kurdavad, et elu läheb keerulisemaks. 30% kukkumised ei ole enam mida ebatavalist ja sisemine tunne ütleb, et ajad peavad veel halvemaks minema enne, kui me uuele tõusule minna saama.

Võlakirjades oli pigem vaikne kuu. Iute maksis 165 eurot intresse ja sellega uudised piirduvad. Üks mu Creditstari võlakiri aegub juulis ja tõenäoliselt Creditstar tahab seda järgmine kuu refinantseerida.

Laenudes tehti mitmeid pakkumisi, kuid otsin hetkel likviidsemaid investeeringuid ja uusi laene välja ei andnud. Kokku maksti mulle minu antud laenude eest intressi 1 925 eurot ja omakoda mina pidin endale saadud laenude eest maksma 1 821 eurot intresse.

Riskantse võla suhtarv (vabad vahendid jagatud võlaga, mis võidakse suhteliselt kiiresti sisse nõuda) on kasvanud 0.89 pealt 0.92 peale. Puudujääk on hetkel ca 14k. Kui turud just ei kuku, siis aasta lõpuks olen taas olukorras, kus saan probleemivabalt kasvõi kõik endale võetud laenud korraga tagasi maksta (v.a. kodulaen). Muidugi see tähendaks pea kõigi aktsiate müüki, aga turvatunde mõttes tekitab see head tunnet. Samas ei hinda sellise olukorra teket väga tõenäoliseks ja tegemist on pigem teoreetilise mõtteharjutusega.

Kinnisvaras teatas üürnik, kes alles detsembri lõpus sisse kolis, et soovib lepingu lõpetada ja välja kolida. Kuigi leping näeb 3-kuulist etteteatamist, siis tulin talle vastu ja leppisime kokku, et lõpetame lepingu mai keskel. Ehk siis mais-juunis on oodata väikest vakantsust ja peab uut üürniku otsima hakkama.
Üür laekus mõlemas korteris korrapäraselt.

2 kommentaari “Kokkuvõte – aprill 2023

    1. Üürnikul muutus töökohta asukoht ja tekkis võimalus kokku kolida sõbraga, kus tööni on lähedam maa. Vähemalt selline oli ametlik põhjendus.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s